czym są zdrowe słodycze

Zdrowe słodycze bez cukru

By

Czy istnieją zdrowe słodycze ?

Wszyscy rodzice chcą by ich pociechy zdrowo się odżywiały. Proponujemy malcom jedzenie warzyw i owoców zamiast słodyczy. Niestety wiele dzieci nie lubi warzyw w żadnej postaci. Wówczas ratujemy się wymyślaniem sprytnych przepisów, aby pożądane produkty znalazły się w ich diecie. Kupujemy zdrowe słodycze zamiast chemicznych lizaków czy żelków.

Gdzie znajdziemy zdrowe przekąski ?

Słodycze bez cukru możemy kupić w ekologicznym sklepie, bądź przygotować sami. Kiedy malucha dopada ochota na coś słodkiego, możemy mu zaproponować bezcukrowe słodycze, zrobione w domu. Ciasteczka owsiane z miodem czy bezcukrowe gofry będą smakowały najwybredniejszym.

Jeżeli do takich gofrów dodamy dżem z domowej spiżarni, dzieci zjedzą je ze smakiem, nawet nie wiedząc, że jedzą zdrowe słodycze! Przetwory własnej roboty mają tę zaletę, że wiemy dokładnie co do nich dodajemy. Jeżeli wyeliminujemy z nich cukier będą pysznym dodatkiem do innych potraw.

Bez cukrowe słodycze w diecie

Bezcukrowe słodycze wskazane są także dla osób próbujących zrzucić dodatkowe kilogramy oraz dla cukrzyków. Wiadomo, że cukier uzależnia, więc początkowo po przejściu na słodycze bez cukru, możemy odczuć, że ich smak jest wręcz gorzki. Jednak w miarę upływu czasu zaczniemy doceniać nawet aromat i walory smakowe zwykłego jabłka, które zawiera naturalną fruktozę.

bezcukrowe slodycze w diecie

Życie bez słodzenia przynosi wiele korzyści. Ogranicza występowanie próchnicy u dzieci, ale także u dorosłych. Zdrowe słodycze i świeże owoce pomagają ugasić cukrowy głód. Aby uniknąć pokusy podjadania niezdrowych przekąsek, powinniśmy zostawić w domu tylko słodycze bez cukru.

 

Co ciekawe, psy czy świnki morskie również uzależniają się od cukru! Domowym zwierzakom nie wolno podawać żadnych łakoci, nawet bezcukrowe słodycze są w tym wypadku zakazane. Aby całkowicie zmienić nawyki żywieniowe należy stosować metodę małych kroków. Słodycze bez cukru będą dobrym wstępem do racjonalnego odżywiania i zachowania sprawności fizycznej.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

fizjoterapia-kraków