Regularne badania mogą uratować życie wielu kobiet

Regularne badania mogą uratować życie kobiety

Autor

Choroby, na jakie są narażone kobiety w różnym wieku to wciąż nowotwory piersi i szyjki macicy. W rzeczywistości jest ich więcej. Nie chodzi tu jednak o to, aby je wszystkie wymieniać, ale podkreślić znaczenie i istotę regularnie wykonywanych badań profilaktycznych. Tak niewiele potrzeba, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem i długim życiem.

Badania mogą naprawdę przedłużyć życie

Lekarze podkreślają, że badania wykonywane przez kobiety profilaktycznie mogą pomóc w wykryciu choroby będącej jeszcze na wczesnym etapie. Co za tym idzie, na takim poziomie można ją jeszcze całkowicie wyleczyć, a przynajmniej istnieje duża szansa na powodzenie tego zamiaru.

Częstotliwość wykonywania tych badań powinna zależeć od wieku kobiety, stylu jej życia, a także stanu zdrowia. Specjaliści zalecają, aby pierwszemu badaniu ginekologicznemu młoda kobieta poddała się już w wieku 18 lat. Czasem istnieje potrzeba wykonania go wcześniej.

Główne powody to nieregularne miesiączki bądź inne dolegliwości. Ponadto specjaliści radzą, aby kobiety w wieku od 25 do 59 lat co roku poddawały się badaniu ginekologicznemu i cytologicznemu. Co więcej, raz w roku kobiety powinny skorzystać z badania piersi – USG.

Nie wspominając już o samodzielnym badaniu ich po każdej menstruacji. Warto, aby kobiety po 50. roku życia raz na dwa lata poddawały się badaniom mammograficznym.

 

Kobieta nie musi źle się czuć, ani też odczuwać bólu, by móc mówić o rozwoju choroby. Trzeba pamiętać, że tak właśnie zachowują się nowotwory. Dość długo nie wywołują żadnych dolegliwości i nie objawiają się w jakiś charakterystyczny sposób. Kiedy kobieta dowiaduje się o jej obecności, zwykle jest już późno, czasem nawet za późno, by ją wyleczyć.

 

silna-zdrowa-kobieta-regularne-badania-kobiet

Zdrowy tryb życia ma duże znaczenie

Przede wszystkim sen nie powinien trwać krócej niż 8 godzin. Codzienny jadłospis musi być bogaty w warzywa, owoce, ryby, kasze. Warto do codzienności wprowadzić aktywność fizyczną – jazda rowerem, pływanie, bieganie, spacer. Należy zdecydowanie unikać papierosów i alkoholu.

Bardzo ważne jest również to, aby rozsądnie korzystać ze słońca. Nadmiar może szkodzić, tak samo, jak solarium. Ponadto trzeba wystrzegać się stresu, regularnie badań stan uzębienia i leczyć przewlekłe stany zapalne organizmu.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.

Może Ci zainteresować

fizjoterapia-kraków