Poród a rozwój, co powinna wiedzieć przyszła mama

Autor

Zapraszamy do zapoznania świetnie przygotowanym materiałem w formie wideo!

Zastanawiałaś się kiedyś jak przebieg ciąży i porodu może wpływać na dziecko i jego rozwój? W swojej wypowiedzi osteopata opowiada, jak wszelkie napięcia i powikłania okołoporodowe mogą wpłynąć na zaburzenia funkcjonowania dziecka.

Podkreśla też, że zupełnie bezinwazyjne i całkiem bezpieczne techniki osteopatyczne mogą pomóc. Poród zarówno naturalny, jak i poprzez cesarskie cięcie to duże wyzwanie dla mamy i dziecka.

Niestety nie zawsze wszystko przebiega planowo i w czasie tego ostatniego już etapu, z jakim musi zmierzyć się kobieta spodziewająca się dziecka, niekiedy pojawiają się pewne komplikacje.

Wszystkie te doświadczenia w czasie porodu mogą wprowadzić dużo napięć w okolicy stawów szczytowo-potylicznych, górnego otworu klatki piersiowej, przepony czy kości krzyżowej. W tych okolicach przepływają istotne struktury naczyniowo-nerwowe. Dlatego wszelkiego typu zaburzenia ich pracy mogą prowadzić do licznych dolegliwości i problemów zdrowotnych w przyszłości. Jak sobie z nimi radzić, opowie terapeuta w swoim filmie.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.

Może Ci zainteresować

fizjoterapia-kraków