Nawracające bóle kolan ? Czym jest boczne przyparcie rzepki

Autor

Częsty ból kolana może być spowodowany problemem z bocznym przyparciem rzepki

Zastanawialiście się kiedyś, czym jest boczne przyparcie rzepki, na czym polega ta dysfunkcja i co należy robić, aby jej uniknąć? Małgorzata Waśko – fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem wypowie się na ten temat w swoim filmie. Informuje, że boczne przyparcie rzepki to dysfunkcja powodująca nadmierne przyparcie rzepki do kłykcia bocznego kości udowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Szczegóły w filmie. Jak wobec tego leczyć tę dysfunkcję? Specjalistka podaje, że głównym celem leczenia jest zbalansowanie mięśni poprzez pracę manualną, ćwiczenia ukierunkowane na uwolnienie rzepki i wzmocnienie głowy przyśrodkowej mięśnia czworogłowego uda a wyhamowaniu głowy bocznej.

W tym przypadku swoją pomoc może zaoferować fizjoterapeuta, który posługując się sprawdzonymi technikami, w całkiem krótkim czasie może uzyskać zamierzony efekt. Okazuje się jednak, że samo leczenie mające na celu wyeliminowanie problemu to nie wszystko. Wybrane ćwiczenia należy wykonywać także w późniejszym czasie, tak by w ten sposób zapobiegać nawrotom.

 

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.

Może Ci zainteresować

fizjoterapia-kraków