Kiedy wizyta u ortopedy staje się konieczna

Kiedy wizyta u ortopedy staje się konieczna?

Autor

Ortopeda specjalizuje się w leczeniu chorób narządu ruchu. Ortopedia jest wyjątkowo szeroką dziedziną medycyny, obejmuje ona między innymi wady postawy oraz zmiany zwyrodnieniowe, a także wszelkie stany zapalne, a nawet zakażenia kości i stawów oraz uszkodzenia nerwów obwodowych.

Do zadań ortopedii należy również leczenie chorób nowotworowych, które występują w obrębie narządu ruchu, jak również schorzenia układu mięśniowego i choroby metaboliczne czy też uwarunkowane genetycznie. Jeżeli dłuższy czas obserwujemy u siebie bolesne zmiany zachodzące w układzie ruchu, zwyrodnienia, silne bóle kręgosłupa, powinniśmy czym prędzej udać się do lekarza ortopedy.

Często dolegliwości te powiązane są z trybem życia. Praca siedząca, jak również stojąca w połączeniu z brakiem możliwości zmiany pozycji wiąże się z powstawaniem chorób. Należy pamiętać, że nieleczone schorzenia będą się pogłębiać. Ortopeda oczywiście jest nieodzowny w przypadku jakichkolwiek złamań i podejrzeń o naruszenie ścięgien.

Wady postawy u dzieci są poważnym problemem i już przy wczesnym zauważeniu nawyku należy jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą, ale nie tylko u dzieci problem ten występuje, ponieważ osoby dorosłe często bagatelizują swoją prawidłową postawę. Doprowadza to do zwyrodnień kręgosłupa i trwałych skrzywień, które wraz z upływem lat będą widoczne już nie tylko okiem specjalisty. Wszelkie skoliozy, urazy i zwyrodnienia w zależności od ich stopnia i postępowania uniemożliwiają normalne, codzienne funkcjonowanie.

 

W szkole lub pracy można doznawać silnych bólów, jak również doświadczyć bezwłady kończyn. Do zadań ortopedy należą również poważne operacje polegające na rekonstrukcji kości i mięśni, jak również stosowanie protez, gdy nie ma już możliwości na regenerację danego obszaru kostnego.


ortopeda-w-diagnozie-bólu-plecówWizyty u ortopedy nie powinno się odwlekać, każde poważniejsze stłuczenie lub napady bólu kręgosłupa, kolana czy też mięśni powinny być natychmiast zdiagnozowane przez specjalistę. Bardzo często nawet przy wyjątkowo bolesnych dolegliwościach i widocznych urazach stosowane są w domu maści i okłady, niestety leczenia nie powinno się zaczynać od samodzielnej decyzji o nakładaniu maści, a od wizyty i pomocy ortopedy.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.

Może Ci zainteresować

fizjoterapia-kraków