Jak zadbać o swoja klatkę piersiową

Autor

Ćwiczenia w sam raz na krótką przerwę od pracy!

Wiele osób narzeka na bóle odcinka szyjnego, sztywność karku, bóle głowy, uczucie ściskania w klatce piersiowej, a także na problem z oddechem. Niektórzy podejrzewają rozmaite choroby, doszukują się poważnych problemów zdrowotnych.

Problemy z mieśniami klatki są często przyczyną bólu kręgosłupa

Nie wiedzą, że to może być po prostu zbyt duże napięcie mięśni klatki piersiowej, co zwykle prowadzi do wielu innych dolegliwości z udziałem górnych partii ciała, w tym górnych kończyn. Z tego typu problemami najczęściej zmagają się osoby prowadzące siedzący tryb życia, a więc pracujące przy biurku i za kierownicą.

Choć wykonują pewną pracę rękoma, to jednak okazuje się, że to zdecydowanie za mało. Fizjoterapeutka wspomina, że na podobne dolegliwości mogą skarżyć się również osoby narażone na duży stres oraz ci, którzy zbyt intensywnie ćwiczą na siłowni, z naciskiem na klatkę piersiową. W swoim filmie Katarzyna Proficz, fizjoterapeutka doradzi, jakie ćwiczenia wykonywać, aby z jednej strony pozbyć się problemu, a z drugiej zaś zapobiec pojawianiu się go w przyszłości.

P.S. Więcej ciekawych filmów znajdziecie Państwo na kanale Fizjomed

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.

Może Ci zainteresować

fizjoterapia-kraków