fizjoterapueta-portal-dla-zdrowia-polekarza

Fizjoterapia, czyli dla kogo oraz na czym polega ?

Autor

Zadaniem fizjoterapii jest rozwijanie oraz utrzymywanie i przywracanie prawidłowej zdolności ruchowej, jak również funkcjonalnej. Zatem służy ona każdemu, kogo dotknęły dolegliwości związane z niesprawnością kończyn.

Szerokie zastosowanie fizjoterapii

Fizjoterapeuta kojarzy się przede wszystkim ze specjalistą zarezerwowanym wyłącznie dla osób intensywnie uprawiających sporty, ale jest to mit, ponieważ z usług może skorzystać każdy. Aktywność fizyczna stała się coraz bardziej modna, tak samo, jak zdrowy tryb żywieniowy, a razem tworzą nierozłączny duet. Każdego dnia przybywa osób czynnie pasjonujących się bieganiem, jazdą na rowerze, uprawiających fitness, czy też trening siłowy albo crossfit.

Sport nie jest już czynnością wykonywaną tylko przez profesjonalistów, wielu amatorów próbuje swoich sił w życiu codziennym dla poprawy kondycji swojego ciała. W dzisiejszych czasach wszelkich udogodnień bardzo często zapominamy, że sportem nie jest wyjście z domu i przejście szybkim krokiem kilku metrów do samochodu, a wówczas, jeśli chcemy w wolnym czasie porwać się na dalszą trasę o własnych siłach, fundujemy sobie niebywale wielki wysiłek, który skutkować będzie zapewne nieprzyjemnymi dolegliwościami, czyli kontuzjami.

Co dokładnie można, polepszyć stosując fizjoterapię?

Fizjoterapia to ogromny szereg wyjątkowo ukierunkowanych zabiegów dla danego schorzenia polega ona między innymi na wykonywaniu masaży klasycznych, wibracyjnych oraz podwodnych. Zabieg termoterapii z kolei to rozgrzewanie lub schładzanie organizmu, terapia manualna, polega na uciskaniu miejsca, w którym nastąpiła dolegliwość.

Zabiegów jest cała masa, a fizjoterapia ma jeden cel, a mianowicie przywrócenie dawnej sprawności. Układ nerwowo-mięśniowy, mięśniowo-szkieletowy, sercowo-naczyniowy i oddechowy może ulec schodzeniom i kontuzjom wskutek zbyt dużego wysiłku, notorycznie powtarzanych nawyków, jak garbienie się lub też poprzez silny upadek i uderzenie.

Jakakolwiek dolegliwość związana z wysiłkiem lub wypadkiem powinna zostać skonsultowana z fizjoterapeutą, ponieważ nieleczone schodzenia bardzo często postępują i nie warto się łudzić, że ustąpią po jakimś czasie samoistnie.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.

Może Ci zainteresować

fizjoterapia-kraków