Bergamota w walce z cholesterolem – naturalna metoda

Bergamota w walce z cholesterolem

Autor

Pomarańcza Bergamota w walce z cholesterolem – jedną z naturalnych metod

Lekarze nieustająco motywują do zmiany stylu życia pacjentów, którzy zmagają się z wysokim stężeniem cholesterolu. Podkreślają, że powinni przede wszystkim zadbać o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną, co zresztą przydałoby się każdemu, kto jeszcze pewnych zasad zdrowego stylu życia nie przestrzega. U osób z wysokim cholesterolem wskazane jest również stosowanie preparatów o naturalnym pochodzeniu. Do polecanych należy bergamota.

 

Czym grozi nadmiar cholesterolu?

Nadmiar cholesterolu niekorzystnie wpływa na organizm. Zwiększa ryzyko pojawienia się chorób układu krążenia, zawału serca i udaru, co nierzadko prowadzi nawet do zgonu. To jednak nie wszystko. Cholesterol w nadmiarze ma negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie – osłabia pamięć, wywołuje problemy z koncentracją, obniża wydolność organizmu, zaburza erekcję, a także przyczynia się do powstania kłopotów z nerkami i wątrobą. Tak naprawdę są to jednak tylko niektóre konsekwencje wysokiego poziomu cholesterolu w organizmie.

 

Kto powinien zachować szczególną ostrożność?

Z wysokim poziomem cholesterolu najczęściej zmagają się osoby, które dużo pracują, mało śpią, żyją w biegu, a do tego prowadzą siedzący tryb życia i są narażone na ciągły stres. Taki tryb życia najczęściej prowadzą osoby pełniące funkcje menadżerskie, mieszkające w dużych miastach. To one są narażone na nieustające napięcie i szybkie tempo funkcjonowania.

 

Badania naukowców wykazały, że bergamota może wspomagać walkę z wysokim poziomem cholesterolu. To roślina cytrusowa, która rośnie na południu Półwyspu Apenińskiego. Wielokrotnie przeprowadzane badania udowodniły, że wyciąg z tej niezbyt dobrze znanej rośliny ma niezwykle pozytywny wpływ na gospodarkę lipidową organizmu, a co za tym idzie, na poziom cholesterolu.

Warto mieć na uwadze to, że bergamota nie jest przeznaczona tylko dla osób, które zmagają się z wysokim poziomem cholesterolu. Roślina ta ogólnie ma pozytywny wpływ na organizm i pomaga dbać o zdrowie.

Należy pamiętać, że im wcześniej wykryjemy obecność wysokiego poziomu cholesterolu w swoim organizmie, tym łatwiej będzie nam uniknąć poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Skoro rozwiązanie tych kłopotów proponuje nam sama natura, szkoda byłoby z nich nie skorzystać.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published.

Może Ci zainteresować

fizjoterapia-kraków